Detektyw pozytywka, który rozwiąże każdą zagadkę

detektyw pozytywka

Książka opisująca przygody detektywa Pozytywki jest uwielbiana przez dzieci w każdym wieku. Warto wiedzieć, że w każdym rozdziale detektyw opowiada o innej zagadce i problemie. Dzięki temu, czytelnik może wcielić się w rolę detektywa i wspólnie z nim może analizować rozwój wypadków. Sympatyczny tytułowy bohater nie podaje wniosków od razu, lecz zadaje pytanie czytelnikowi i proponuje, aby sam udzielił odpowiedzi na temat przeprowadzonego śledztwa.

Literatura dziecięca o losach sympatycznego detektywa

Literatura dziecięca umożliwia samodzielne znalezienie rozwiązania przez czytelników, co stanowi bardzo duży walor. Jest ona uwielbiana przez dzieci i ich rodziców. Może być ona czytana przez pięciolatków, sześciolatków i siedmiolatków. Co ważne, losy detektywa są opisane przystępnym dla dzieci językiem, dlatego książkę tak dobrze i płynnie się czyta. Edukuje ona, bawi i uczy. Dodatkowo, wyjaśnia ona wiele zjawisk i zagadek. Z pewnością indywidualne rozwiązywanie zagadek przez maluchy sprawi im dużo frajdy i satysfakcji. Przy każdym rozdziale dziecko stara się rozwikłać zagadki, z którymi zmaga się sam detektyw. Oczywiście, odpowiedzi są zawarte na końcu książki, dlatego młody czytelnik zawsze może zweryfikować swoje odpowiedzi.

detektyw pozytywka

Zagadki, które musi rozwiązać agencja Różowe Okulary

Detektyw pozytywka (https://tantis.pl/detektyw-pozytywka-p432718) pracuje w agencji o humorystycznej nazwie Różowe Okulary. Każdego dnia zmaga się on z zagadkami i zjawiskami atmosferycznymi, które również próbuje przeanalizować. Warto również wspomnieć, że detektyw jest profesjonalistą w każdym calu. Ma on na swoim koncie wiele rozwiązanych zagadek, zatem podejmuje się on każdego zadania. Co ważne, książeczka napisana jest z dużym poczuciem humoru. Detektyw musi sprawdzić, np. dlaczego wazon pękł na mrozie. Zmaga się on z rozwiązaniem także innych zagadnień dotyczących zjawisk atmosferycznych. Książka ta:

  • jest napisana przyjaznym językiem,
  • posiada ciekawą szatę graficzną,
  • wyposażona jest w różne, barwne ilustracje,
  • posiada rozwiązanie zagadek na końcu rozdziałów.